Urządzenia
Home

Urządzenia

Urządzenia

Oczyszczanie wodorowe

Aktywny wodór eksfoliuje martwe komórki naskórka, pozostawiając ją dogłębnie oczyszczoną. Ponadto  wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe eliminując wolne rodniki tlenowe. Przenika on w głąb skóry, gdzie łączy się z reaktywnymi i najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami tlenowymi, a następnie w postaci wody usuwany jest z organizmu, tym samym zatrzymując proces starzenia się skóry.

Oczyszczanie wodorowe to zatem metoda oczyszczania skóry, która działa wszechstronnie.

 

Dzięki wieloetapowemu oczyszczaniu wodorowemu podczas jednego zabiegu uzyskujemy natychmiastowy efekt oczyszczenia, wygładzenia, głębokiego nawilżenia i liftingu. System oczyszczania wodorowego pozwala pracować nad wieloma problemami skóry. Cera po zabiegu oczyszczania wodorowego odzyskuje utracony blask, pozostaje dogłębnie oczyszczona oraz nawilżona. Dzięki zredukowaniu ilości szkodliwych wolnych rodników znacznie opóźniony zostaje proces starzenia się skóry.

Efekt zabiegu

Dogłębne oczyszczenie porów skóry
Uczucie świeżości
Nieinwazyjną eksfoliację naskórka
Łagodzenie stanów zapalnych
Rozświetlenie i promienny wygląd skóry
Naturalne dotlenienie i nawilżenie skóry
Wyrównanie kolorytu
Redukcje produkcji sebum

Modelowanie sylwetki - PRIMELLE

Wstępna konsultacja i określenie celu zabiegów pozwala na przygotowanie indywidualnego planu terapii. Do każdego zabiegu estetycznego, na ciało niezbędne jest założenie specjalnego kostiumu pozwalającego zwiększyć intensywność zabiegu, zapewniającego komfort oraz chroniącego skórę pacjenta.

 

Terapeuta stale monitorując odczucia klienta, dostosowuje na bieżąco częstotliwość i siłę podciśnienia zapewniające skuteczność, ale także komfort zabiegu.

Czas trwania zabiegu wynosi od 35 do 50 minut i początkowo zaleca się jego wykonanie 2-3 razy, a w kolejnych etapach ( po zauważeniu pierwszych zmian) raz w tygodniu.

 

W celu uzyskania jak najlepszych efektów proponowane jest wykonanie od 10 do 20 zabiegów oraz przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, wypijanie ok. 2,5 litra płynów dziennie i wprowadzenie ćwiczeń ruchowych.

Masaż próżniowy całego ciała

Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki opiera się na masażu próżniowym za pomocą aparatury PRIMELLE. Masaż Próżniowy jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych, które mają na celu wymodelowanie sylwetki oraz redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Jest to masaż całego ciała wykonywany za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w dwie rolki i podciśnienia wytwarzanego przez turbinę.Połączenie podciśnienia z masażem mechanicznym gwarantuje wyjątkowe efekty estetyczne i terapeutyczne:-pobudza tkanki i stymuluje mikrokrążenie,-poprawia metabolizm,-pobudza układ limfatyczny,-zmniejszając nagromadzenie płynów i przyśpieszając proces oczyszczania organizmu.Zabieg jest przyjemny, nieinwazyjny, wspomaga naturalne procesy zachodzące w organizmie, jest absolutnie bezpieczny. Jego skuteczność potwierdzona została przez wiele badań klinicznych.

Działanie estetyczne

-modelowanie sylwetki,
-redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej,
-drenaż limfatyczny,
-wyszczuplanie i ujędrnianie,
-terapia przeciwstarzeniowa,
-poprawa elastyczności skóry,
-zmniejszenie rozstępów i blizn,

Działanie terapeutyczne

-drenaż limfatyczny,
-normalizacja napięcia mięśniowego,
-zmniejszanie obrzęków,
-wspomaganie walki z otyłością,
-leczenie fibromialgii,
-wspomaganie leczenia blizn i oparzeń,
-zwiększenie wydolności żylnych i limfatycznych,
-przygotowanie do liposukcji,
-terapia uszkodzeń mięśni, ścięgien, więzadeł,
-przyspieszenie regeneracji tkanki po zabiegach chirurgii plastycznej,
-wspomaganie leczenia stanów pooperacyjnych, powypadkowych, i poporodowych,
-uśmierzenie bólu pobudzanie krążenia,
-odprężenie psychiczne,
-przyśpieszenie oczyszczenia organizmu i poprawa metabolizmu,

Przeciwwskazania

-problemy krążeniowe i związane z naczyniami krwionośnymi
-popękane naczynka, żylaki, zapalenie żył, zaburzenia krzepliwości krwi
-występowanie przepukliny i tłuszczaków;
-złą kondycję skóry i występujące na niej stany zapalne, rany, owrzodzenia, łuszczycę, egzemę, trądzik;
-menstruację;
-ciążę;
-padaczkę;
-infekcje z podwyższoną temperaturą ciała;
-niewydolność narządów (wątroby, nerek);
-choroby nowotworowe.

Derma Oxy

Infuzja tlenowa DermaOXY oparta jest na wtłaczaniu preparatów aktywnych do głębokich warstw skóry za pomocą czystego tlenu. Jest to rewolucyjna metoda odmładzania skóry, nawilżania na poziomie komórkowym oraz redukcji zmarszczek, opatentowana w Danii.

 

DermaOXY to synergiczne połączenie dwóch technologii: wprowadzania w skórę wysoce skoncentrowanych składników aktywnych w postaci serum za pomocą tlenu oraz terapii odpowiednio stężonym i sprężonym czystym tlenem.

 

Skoncentrowane składniki aktywne w postaci serum wtłaczane są za pomocą tlenu do głębokich warstw skóry, dzięki czemu pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Zabieg jest bezinwazyjną, kosmetyczną i bezbolesną alternatywą dla BOTOXU.

 

Spektakularne efekty osiągane sa dzięki silnie skoncentrowanym składnikom aktywnym m.in kwas hialuronowy, wyciąg z jadu węża (pseudobotox), peptydy, antyoksydanty, witaminy i minerały oraz ekstrakty z alg.

 

Zabieg obejmuje następujące obszary:

 • twarz,szyja
 • twarz,szyja, dekolt

Metaterapia Dermatude

Metaterapia Dermatude to nowa metoda odmładzania skóry spowalniającego proces starzenia, głebokiego nawilżania oraz intensywnej odnowy i regeneracji. Dzięki Metaterapii możemy uzyskać spektakularne efekty przeciwstarzeniowe już po jednym zabiegu.

 

Metaterapia polega na kontrolowanych nakłuciach skóry przy pomocy specjalnie opatentowanej głowicy z 18 igłami. Te niewodoczne dla oka mikrootwory tworzą sieć punków samonaprawczych skóry, zmuszając ją do naturalnego procesu odnowy i regeneracji. Pobudzają w ten sposób włókna podporowe skóry kolagen i elastynę, dzięki czemu efekty są bardzo widoczne i długotrwałe. Dodatkowo podczas zabiegu podawane są substancje aktywne przeznaczone do konkretnego problemu skóry dojrzałej.

 

Zabieg Metaterapii Dermatude jest praktycznie bezbolesny i nie powoduje żadnych komplikacji, czy powikłań. Zabiegi mogą być wykonywane jednorazowo, w celu zmuszenia skóry do aktywnej przybudowy i rozpoczęcia działania systemów samonaprawczych lub też w serii, aby efekty były trwałe i bardziej spektakularne.

Zabieg obejmuje następujące obszary:

 • twarz, szyja

Kombajn wielofunkcyjny

FALE RADIOWE

Radiofrekwencja to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegów przywracających młodość i poprawiających kondycję skóry. Zabieg polega na odziaływaniu fal elektromagnetycznych w obrębie skóry właściwej i pobudzaniu fibroblastów do produkcji kolagenu. Energia docierająca w głąb tkanek powoduje wytworzenie endogennego ciepła wskutek czego poprawia się mikrocyrkulacja, następuje lepsze odżywienie i dotlenienie komórek skórnych. Z wiekiem włókna kolagenowe ulegają rozciągnięciu, ich struktura staje się nieuporządkowana. Wytworzone ciepło, zależnie od mocy i czasu działania, powoduje skrócenie i zagęszczenie kolagenu, czyli przywraca jego prawidłową strukturę. W efekcie uzyskujemy poprawę napięcia i elastyczności skóry, poprawę owalu twarzy, spłycenie zmarszczek, likwidację obwisłych policzków czy redukcję drugiego podbródka. Niejednokrotnie już po pierwszym zabiegu można zauważyć pozytywny efekt działania RF. Dla długotrwałej poprawy konieczne jest jednak przeprowadzenie serii zabiegowej. Pełny rezultat widoczny jest po około sześciu miesięcy od przeprowadzenia serii. Fale radiowe wykorzystuje się również w redukcji tkanki tłuszczowej. Wytworzone ciepło rozpoczyna w tkankach proces selektywnej termolipolizy. W efekcie tego procesu następuje rozkład zgromadzonych w adipocytach trójglicerydów, poprawia się krążenie i usprawnia metabolizm. W module dodana została wiązka promieniowania laserowego o długości fali 650 nm, co znacznie poprawia efekt terapeutyczny i liftingujacy zabiegu.

Wskazania do zabiegu

⁃ Zmarszczki
⁃ utrata jędrności skóry
⁃ wiotkość skóry
⁃ ``drugi`` podbródek
⁃ skóra zmęczona, niedotleniona
⁃ poprawa owalu twarzy
⁃ obrzęki pod oczami
⁃ cellulit

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość i ilość zabiegów w serii uzależniona jest od stanu skóry klienta i jego oczekiwań. Zwykle wykonuje się od 6 do 10 zabiegów odpowiednio w odstępach:⁃ twarz: 1 zabieg co 15 – 26 dni⁃ ciało: 1 zabieg co 7 dni

Spodziewane efekty zabiegu

⁃ okolice oczu
– uniesienie powieki, zniwelowanie zmarszczek i cieni pod oczami;
⁃ poprawa owalu twarzy
⁃ zniwelowanie drugiego podbródka
⁃ wygładzenie skóry
⁃ poprawa kolorytu
⁃ poprawa syntezy kolagenu
⁃ poprawa nawilżenia
⁃ likwidacja cellulitu
⁃ wymodelowanie okolic brzucha, ud i talii
⁃ ujędrnienie pośladków

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA


Mezoterapia bezigłowa jest nieinwazyjną metodą wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry. Zabieg opiera się na zjawisku elektroporacji wzmocnionym działaniem fali ultradźwiękowej. Elektroporacja wywołana jest krótkimi impulsami elektrycznymi o wysokim napięciu. Dzięki nim w błonach komórkowych powstają kanały umożliwiające przenikanie makrocząsteczek. Zmiany powstające w strukturze błon są odwracalne, nie dochodzi doich uszkodzenia, jest więc to proces całkowicie bezpieczny.Dzięki pobudzeniu procesu pinocytozy cząsteczki wprowadzonych substancji działają w skórze także po zakończeniu zabiegu. Zjawisko elektroporacji w zabiegach mezoterapii bezigłowej wsparte jest działaniem fali ultradźwiękowej. Poprawia ona przepuszczalność błon komórkowych, co ułatwia przenikanie substancji i usuwanie metabolitów. W urządzeniu Medika wykorzystano prąd zmienny o przebiegu trójkątnym, ale w odróżnieniu od innych aparatów natężenie prądu wzrasta stopniowo a jego spadek jest szybki, dodatkowo następuje natychmiastowa zmiana kierunku przepływu. Takie rozwiązanie poprawia jakość elektroporacji, intensyfikuje i przedłuża efekty zabiegu stając się doskoałą alternatywą dla inwazyjnych zabiegów medyczych. Programy zabiegowe w naszym urządzeniu umożliwiają pielęgnację okolic oczu, poprawę nawilżenia, niwelowanie przebarwień, działanie przeciwstarzeniowe, terapię trądziku pospolitego i różowatego, redukcję dolegliwości bólowych i walkę z wypadaniem włosów. Zabieg składa się z czterech etapów, z których każdy ma ściśle określone parametry pracy. Każdy z nich ma za zadanie wzmocnienie transportu składników aktywnych w głąb skóry i poprawę przepływu krwi i limfy.

Wskazania do zabiegu

⁃ objawy starzenia i fotostarzenia skóry
⁃ zmarszczki
⁃ utrata jędrności skóry
⁃ skóra zmęczona, niedotleniona
⁃ skóra palacza
⁃ skóra sucha, odwodniona
⁃ przebarwienia
⁃ skóra wiotka
⁃ zaburzenia odżywienia i dotlenienia skóry
⁃ trądzik pospolity i różowaty
⁃ nadmierne wypadanie włosów

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość i ilość zabiegów w serii uzależniona jest od stanu skóry klienta i jego oczekiwań. Zwykle wykonuje się od 6 do 10 zabiegów odpowiednio w odstępach jedego tygodnia.

Efekty zabiegu

⁃ odmłodzenie skóry
⁃ rewitalizacja
⁃ poprawa nawilżenia
⁃ spłycenie zmarszczek
⁃ lifting
⁃ normalizacja pracy naskórka
⁃ odżywienie i dotlenienie tkanek
⁃ wygładzenie rozstępów i blizn
⁃ poprawa przenikania substancji aktywnych
⁃ rozjaśnienie przebarwień
⁃ normalizacja pracy naskórka
⁃ mikromasaż tkanek

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

Mikrodermabrazja jest zabiegiem mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Wykorzystuje ona kryształki diamentu, które osadzone są na stalowych głowicach. W trakcie zabiegu oprócz tarcia oddziałuje również podciśnienie, które powoduje docisk głowicy do powierzchni skóry. Głowice diamentowe mają różną ziarnistość, dobiera się je w zależności od tego, na jakiej okolicy będzie wykonywany zabieg i w jakiej kondycji jest skóra klienta. Podciśnienie z kolei ustawia się subiektywnie do odczuć osoby poddawanej zabiegowi. Zabieg usuwa zrogowacieałe warstwy naskórka stymuląc go jednocześnie do uruchomienia procesów regeneracyjnych i naprawczych. Ponadto złuszczanie warstwy rogowej poprawia przenikanie składników aktywnych w dalszych etapach zabiegu. Głębokość działania mikrodermabrazji zależna jest zarówno od zastosowanego podciśnienia jak i od ilości powtórzeń w danym obszarze. W urządzeniu Medika zastosowano system Vacum Control, dzięki któremu zwiększa się komfort i bezpieczeństwo wykonania zabiegu.

Wskazania do zabiegu

⁃ trądzik pospolity bez stanów zapalnych
⁃ blizny potrądzikowe
- łojotok
⁃ zaskórniki
⁃ rozszerzone pory
⁃ przebarwienia i odbarwienia
⁃ nadmiernie zrogowaciały naskórek
⁃ uszkodzenia posłoneczne
⁃ zmarszczki
⁃ skóra zmęczona, niedotleniona
⁃ skóra palacza
⁃ skóra sucha

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość i ilość zabiegów w serii uzależniona jest od stanu skóry klienta i jego oczekiwań. Zwykle wykonuje się od 2 do 10 zabiegów w odstępach 1 – 4 tygodniowych. Dla podtrzymania efektów wykonywać 1 zabieg w miesiącu .

Efekty zabiegu

⁃ poprawa struktury i kolorytu cery
⁃ poprawa elastyczności skóry
⁃ złuszczenie warstwy rogowej naskórka
⁃ spłycenie blizn potrądzikowych
⁃ zmniejszenie rozszerzonych porów
⁃ zmniejszenie przebarwie posłonecznych
⁃ poprawa absorbcji składników aktywnych
⁃ zmniejszenie łojotoku
⁃ pobudzenie mikrocyrkulacji i produkcji kolagenu

PEELING KAWITACYJNY

Peelig kawitacyjny nazywa się często bezbolesym oczyszczaniem ze względu na skuteczne radzenie sobie zabiegu z łojotokiem i zanieczyszczonymi porami. Nie są to jednak jego jedyne zalety. 
Zabieg wykorzystuje zjawisko powstające na powierzchni skóry pod wpływem działania fali ultradźwiękowej i cieczy. Przechodzenie fali dźwiękowej przez dany ośrodek powoduje chwilowe wahania ciśnienia. Skutkiem tego jest pojawienie się pęcherzyków pary. Są one także poddawane działaniu ultradźwięków i w momencie wzrostu lokalnego ciśnienia mogą zapadać się (zjawisko implozji). W trakcie kawitacji w ujściach mieszków włosowych również mogą pojawiać się pęcherze, dzięki czemu następuje ich oczyszczenie ze złogów rogowo – łojowych. Zjawisko implozji z kolei powoduje złuszczanie martwego naskórka. W głębszych warstwach skóry dochodzi do tzw. mikromasażu, co usprawnia przepływ płynów tkankowych. W urządzeiu Medika standardowe opcje peelingu kawitacyjnego rozbudowano o możliwość przeprowadzenia zabiegu dezinkrustacji, w którym połączono działanie prądu stałego i fali ultradźwiękowej. Pozwala to na głębokie oczyszczenie skóry. Opcja mikromasażu została wzbogacoa o zastosowanie mikroprądów McT, dzięki którym uzyskujemy poprawę wyglądu twarzy. Świetnie sprawdza się przy niwelowaniu drobnych zmarszczek, poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek.

Wskazania do zabiegu

⁃ objawy starzenia i fotostarzenia skóry
⁃ zmarszczki
⁃ utrata jędrności skóry
⁃ skóra zmęczona, niedotleniona
⁃ skóra palacza
⁃ skóra sucha, odwodniona
⁃ przebarwienia
⁃ skóra wiotka
⁃ zaburzenia odżywienia i dotlenienia skóry
⁃ trądzik pospolity i różowaty
⁃ łojotok
⁃ rozszerzone pory

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość i ilość zabiegów w serii uzależniona jest od stanu skóry klienta i jego oczekiwań. Zwykle wykonuje się od 8 do 10 zabiegów nie częściej niż raz w tygodniu.

Efekty zabiegów

⁃ oczyszczenie i dezynfekcja skóry
⁃ usunięcie zrogowaciałego naskórka i zaskórników
⁃ odtoksycznienie komórek skórnych
⁃ rozjaśnienie przebarwień
⁃ normalizacja pracy gruczołów łojowych
⁃ ujędrnienie skóry
-regeneracja
⁃ zwężenie rozszerzonych porów
⁃ poprawa mikrocyrkulacji
⁃ spłycenie zmarszczek i blizn
⁃ poprawa nawilżenia cery
⁃ poprawa kolorytu skóry

Karboksyterapia Julie Unique

Karboksyterapia jest obecnie jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jej wyjątkową skuteczność potwierdzają liczne badania kliniczne.

Inteligentny System Julié, samodzielnie dobiera parametry zabiegowenie tylko do danego wskazania, ale również do jego stadium i stopnia zaawansowania.

Julié jako pierwszy aparat na świecie korzysta z systemu S&INT™ – Zanim wykonasz zabieg – aparat wskaże Ci miejsca iniekcji, określi pożądany przepływ, odpowietrzy system, a nawet wyświetli kluczowe informacje dotyczące wykonania zabiegu w określonym wskazaniu.

 • NOWOCZESNE SYSTEMY GWARANTUJĄCE BEZPIECZNĄ I SKUTECZNĄ PRACĘ
 • AIR CLEAN SYSTEM – ODPOWIETRZANIE SYSTEMU
  • Zadaniem programu ACS® jest całkowite pozbycie się powietrza atmosferycznego  ze wszystkich podzespołów urządzenia. największy nacisk położony jest na oczyszczenie układu pompy infuzyjnej aparatu. ACS© to jeden z najbardziej innowacyjnych systemów zabezpieczających, który został wykorzystany w aparaturze estetycznej. Zastosowanie ACS® minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia komplikacji pozabiegowych o blisko 84,6%.
 • DOUBLE HEATING SYSTEM – PODWÓJNE PODGRZEWANIE GAZU
  • Double Heating System to innowacyjny tryb podwójnego podgrzewania dwutlenku węgla. Jest to opatentowane połączenie zewnętrznego oraz wewnętrznego systemu grzewczego, które mogą działać jednocześnie lub zupełnie niezależnie od siebie.Synchronizacja obu systemów grzewczych umożliwia uzyskanie wysokiej temperatury gazu, który podawany jest wysokim przepływem dwutlenku węgla nawet do 100-150 cc/min. Jest to przepływ wymagany przy zabiegach na ciało, takich jak cellulit, rozstępy, czy zlokalizowana tkanka tłuszczowa. DHS® pozwala na pełną regulację temperatury, a dzięki zastosowaniu wysokiej jakości podgrzewacza zewnętrznego, mamy pewność, że gaz CO2 faktycznie osiąga temperaturę, którą widzimy na wyświetlaczu.
 • PRECISION FLOW CONTROL – PRECYZYJNA KONTROLA PRZEPŁYWU DWUTLENKU WĘGLA
  • Karboksyterapia Julié jest wyposażona w inteligentny system PFC®, który pozwala na precyzyjną regulację przepływu dwutlenku węgla od 1 do 150 cc/min.Dzięki dokładnej kontroli przepływu gazu, możliwe jest właściwe zastosowanie się do ogólnoświatowych protokołów zabiegowych, które w warunkach klinicznych potwierdziły efektywność oraz bezpieczeństwo karboksyterapii.

Najczęściej zadawane pytania

• Czym jest karboksyterapia?Jest to terapia medyczna o szerokim spektrum zastosowania, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł.• Jak wygląda zabieg karboksyterapii?Kosmetolog precyzyjnie podaje śródskórnie lub podskórnie kontrolowane dawki dwutlenku węgla w oparciu o stan zdrowia pacjenta i procedury zabiegowe.• Kto może wykonywać zabieg karboksyterapii?Zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowany personel medyczny bądź pokrewny, posiadający ogólną wiedzę medyczną oraz kosmetyczną, po uprzednim odbyciu certyfikowanego szkolenia przy zakupie urządzenia.• Kto może poddać się zabiegowi karboksyterapii?Każda osoba zdrowa, w wieku od 10 do 99 lat, z wykluczonymi przeciwwskazaniami.• Jakie są wskazania do zabiegu karboksyterapii?Karboksyterapia posiada szerokie spektrum zastosowania, ale do najbardziej spektakularnych należy redukcja rozstępów, blizn, cieni i worków pod oczami, cellulitu w stadium III, zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, łysienia.• Czy karboksyterapię można wykorzystać w leczeniu chorób układu krążenia?Tak, terapia za pomocą dwutlenku węgla wywodzi się z kardiologii i z dużym powodzeniem może być stosowana w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, zaburzeń krążenia czy kurczu kończyn dolnych. Już po pierwszym zabiegu znika uczucie „ciężkich nóg”.• Jakie są przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii?Zabiegom z użyciem karboksyterapii towarzyszy stosunkowo niewielka ilość przeciwwskazań, co tym bardziej czyni tę metodę bardzo często wykorzystywaną w medycynie czy kosmetologii estetycznej. Do kluczowych przeciwwskazań zaliczyć możemy ciążę, stany nowotworowe, ostrą niewydolność serca, płuc, nerek, POCHP oraz epilepsję.• Czy zabieg karboksyterapii boli?Zabiegom towarzyszy delikatne uczucie dyskomfortu związane z rozpieraniem gazu wewnątrz tkanek. Zależne jest to od indywidualnego progu bólowego danej osoby, natomiast na pewno nie można określić tych zabiegów jako wysoce bolesnych.• Czy przed zabiegiem karboksyterapii można stosować znieczulenie?Nie, nie jest zalecane stosowanie maści znieczulających przed zabiegiem karboksyterapii ze względu na silne działanie obkurczające naczynia krwionośne. Pożądanym zaś efektem podczas podaży gazu jest rozszerzenie naczyń krwionośnych tak więc tym samym wykluczone jest stosowanie preparatów typu Emla. Kolejnym aspektem jest fakt, iż sama iniekcja jest praktycznie bezbolesna ze względu na bardzo cienkie igły, a jedynie delikatnie odczuwalne może być mrowienie oraz rozpieranie związane ze specyfiką wprowadzanego gazu.• Czy gaz powinien być podgrzewany?Tak, jak najbardziej zalecane jest wprowadzanie ciepłego gazu, który minimalizuje odczucia bólowe. Najnowocześniejsza technologia oferuje już nie tylko regulowaną temperaturę gazu w urządzeniach ale przede wszystkim podwójne systemy grzewcze oparte na wiedzy i doświadczeniu światowych konstruktorów, które to redukują uczucie dyskomfortu praktycznie do zera.• Jak wysokie jest bezpieczeństwo zabiegu?Karboksyterapia to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda wykonywana na wysokiej jakości aparaturze. Wprowadzany dwutlenek węgla posiada certyfikację medyczną i jest wysoce obojętnym, neutralnym bodźcem terapeutycznym dla ludzkiego organizmu. Kolejnym czynnikiem decydującym o bezpieczeństwie jest w pełni regulowany przepływ gazu, dawka oraz temperatura – dobierana w oparciu o stan zdrowia i strefę zabiegową.• Jak wysokie jest ryzyko powikłań?Prawidłowo wykonany zabieg niesie ze sobą bardzo niewielką liczbę skutków ubocznych, do których zaliczyć można ból w miejscu aplikacji, wybroczyny, krwiaki oraz dłużej utrzymujący się obrzęk związany z zaburzeniami układu limfatycznego. Na chwilę obecną w literaturze medycznej nie ma informacji o poważniejszych komplikacjach po zabiegowych.• Czy zabieg karboksyterapii można łączyć z innymi metodami?Tak, jak najbardziej metoda karboksyterapii jest absolutnie kompatybilna z innymi powszechnie dostępnymi terapiami. Spektakularne efekty osiągniemy w terapii łączonej z mezoterapią igłową, PRP, infuzją tlenową, IPL, RF czy wszelkimi technikami bazującymi na masażu limfatycznym.• Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze salonu?Najczęściej zawodzącym czynnikiem jest „czynnik ludzki” – czyli błędy i zaniedbania operatora maszyny. Decydując się na zabieg wybieraj miejsca sprawdzone, gdzie pracuje wykwalifikowany i doświadczony personel, zaś maszyna spełnia wszelkie standardy jakości i bezpieczeństwa w Unii Europejskiej tj. Air Clean System (system odpowietrzania), gotowe programy zabiegowe czy podwójny system podgrzewania (DHS).• Od czego zależy skuteczność karboksyterapii?Skuteczność terapii zależy od wielu czynników tj. wiek, indywidualne uwarunkowania pacjenta oraz systematyczność i regularność wizyt. Do czynników technicznych odpowiedzialnych za pozytywne efekty końcowe zaliczyć można odpowiednio dobraną dawkę gazu na iniekcję, prędkość z jaką ta podaż następuje czy regulacja temperatury.• Jak długo trwa i ile należy wykonać zabiegów w serii?Zabiegi trwają od kilku minut do godziny, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu, np. w redukcji cieni pod oczami pierwsze efekty widać już po 1 zabiegu, zaś w walce z uporczywym cellulitem minimalna liczba zabiegów to 6.• Jakie są zalecenia po zabiegu dla pacjenta oraz jak długo utrzymuje się efekt?Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, pacjent po skończonym zabiegu może normalnie powrócić do swoich codziennych czynności. Do podstawowych zaleceń po zabiegu należy zaliczyć unikanie miejsc narażonych na infekcję tj. basen, sauna, solarium do 72 godzin, oraz niewskazane jest rozmasowywanie miejsc poddanych iniekcji. Efekt końcowy uzależniony jest od wielu czynników, ale najczęściej obejmuje to od 6 do 9 miesięcy. Po tym okresie można wykonać ponownie serię lub raz na 4-6 tygodni zabieg przypominający.